Giżycko Baroque Festival 2020

Niestety, ale z wielkim żalem muszę już tą informację przekazać. Ze względu na zaistniałą sytuację w naszym kraju jak i na całym świecie tegoroczna edycja festiwalu nie odbędzie się.  Restrykcje wywołane przez pandemię  spowodowały odwołanie wszystkich festiwali. Nie wiemy kiedy sytuacja powróci do stanu pozwalającego na odbywanie wszelkich koncertów. Nie wyobrażam sobie jednak, by społeczeństwo zostało pozbawione koncertów przez dłuższy czas. 

Działania w tzw. streamingu nie mogą zastąpić interakcji publiczności i wykonawców podczas wydarzeń ,,na  żywo''. Mam głęboką nadzieję, że niedługo spotkamy się z naszą publicznością podczas koncertów w  pięknym mieście Giżycku. Oczywiście cały czas pracujemy. Ponieważ festiwal nie może się odbyć, chciałbym aby i ten rok pozostawił ślad naszej działalności. Na jesieni chciałbym przystąpić do nagrania płyty pod tytułem Barok Nad Mazurskimi Jeziorami.

Treść płyty miałyby wypełnić utwory z okresu baroku związane z tematyką wielkiej wody. Byłoby to podsumowaniem naszej wieloletniej bogatej tradycji festiwalowej a także piękną wizytówką kulturalną naszego miasta.

Pragnę wszystkim podziękować za wspieranie naszych działań. Za odwiedzanie i tzw.polubienia naszego festiwalu na stronach internetowych.

Życzę wszystkim Państwu zdrowia i wytrwałości.

Krzysztof Sokołowski

 

Muzyka zmywa z duszy pył codziennego życia

                                              Berthold Auerbach

  • Untitled8.jpg
© 2017 Grzegorz Chorążek & ŁD. All Rights Reserved.